Ta odjinud/cizinci

7. února 2016 v 10:21 | TwistedEm |  Myšlenky, názory

Hodně často se setkávím s lidmi, kterým přijde jako by nikam nepatřili.
Jsou to lidé, kteří se ještě nenašli. I když po celý svůj dosavadní život žijí na jednom a tom samém místě, stákají se většinou s těmi samými lidmi, neříkám, že si nerozšiřují svoje okruhy známých, to ano, jinak to ani není možné (vzhledem k tomu, kolik za den potkáme lidí.
Každopádně je to jejich vnitřní pocit, nejspíš pocit částečné pustoty, nejspíš čekají, že jim jejich smysl života padne přímo do klína.
Tahle myšlenka ode mě není úplně adekvátní vůči takovým lidem, vlastně bych je ani neměla řešit, ale jsou věci, na které jsem chtěla poukázat...
Neříkám, že to takoví lidé mají lehké, každý má ty svoje problémy, nicméně mě dost irituje to, když někdo řekne, že nikam nepatří, ale přitom se třeba ani nesnaží, nebo alespoň ne dostatečně.
Pak je tady druhý typ lidí, mezi ně se řadím i já.
Jsou to lidé, kteří se někde narodili a poté na tom místě nějakou dobu žili, ale nyní/později žijí úplně jinde. A teď nemluvím o jiném městě, ale státu.
Vlastně je to docela těžké, teprve tehdy má člověk pocit, že nikam nepatří. Je to tak trochu začarovaný kruh. Hned vysvětlím proč.
Začnu přítomností, lidi, které potkávám, tak mě berou jako cizinku, jako že sem nepatřím. Jsou i tací, většinou opravdu velcí vlastenci, kteří přirovnávají přistěhovalce k nějakým vetřelcům.
Pak je tady ta druhá strana, když naopak přijedu na návštěvu do mé rodné země, tak je to vlastně úplně stejně, ale opačně. Lidi mě neberou tak, že tam patřím, protože jsem se tam narodila, ale berou mě jako Češku, taky jako cizinku a ne jim vlastní.

Je to na hlavu, ale bohužel to tak funguje.
Tak nějak je to, když člověk opravdu nikam nepatří (nebo alespoň pokud to budu brát podle nározů lidí). Každopádně když tě lidi nepřijmou ani tam ani tam, tak to není nejlehčí, ale zase na druhou stranu to není nejhorší věc na světě, na světě je xxx dalších horších věcí, a pokud je na tom někdo z vás stejně jako já, tak na všechny kašlete! Lidé jsou hloupí, hlavní je udržovat vnitřní pohodu a pak bude všechno super, a nebude vás to trápit.

Co s tím taky souvisí, tak je to, že se taky stává to, že to, jak se vidíte vy sami, tak vás vidí i ostatní... Budete si mysleto sobě, že jste divní? Tak pravděpodobně budete i pro ostatní. Vlastně je to tak trochu zrcadlo. Je to tak i s vnitřními pocity. Nemáš se rád/a? Tak jak tě může mít někdo doopravdy rád (teď nemluvím o rodině). Nevážíš si sebe? Jak si tě pak někdo může doopravdy - upřímně vážit?

Všechno je to o tobě.

Člověk by měl vždycky začínat u sebe.

Ty jsi základ. Všechno ostatní je jen doplňující materiál.
A rozhodně není třeba dávat na názor druhých, je to tvůj život, ty jediný si musíš stanovovat svoje cíle a cesty. Ostatní ber jako zdroj doplňujících teoretických zkušeností. Vem v potaz jejich názory, ale měj vlastní hlavu, a už vůbec nedávej na názor těch, kteří mluví za tvými zády.

Ten článek se zase vyvinul trochu jinam, než jsem plánovala, ale snad vám to bude dávat nějaký smysl.

Ještě chci dodat jednu věc, a to je to, že mě také docela štve názor některých lidí na to, když tu pracují cizinci, a hlavně že jim údajně berou práci, což je docela úsměvné, protože ti lidé, co jsem přišli, tak dost často ani neumí místní řeč vlastně většinou ani nemají žádné větší známosti, ale nějakým zvláštním způsobem dostali práci. Myslím, že je to dost k zamyšlení...

Doufám v to, že to někdo má stejně jako já.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hrobárová Dcéra Hrobárová Dcéra | Web | 10. února 2016 v 23:02 | Reagovat

Ako cudzinec si pripadám dosť často. Na jednej strane je to príjemný oslobodzujúci pocit ale potom príde zrážka s realitou....
Ale to je údel večne sa túlajúcich

2 twistedem twistedem | Web | 11. února 2016 v 8:11 | Reagovat

No, věřím, že se třeba časem objeví místečko, kam 'zapadneme'.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama