Strach je největší chyba

19. ledna 2016 v 16:00 | TwistedEm |  Témata týdne

Člověk by řekl, že se nad tímto tématem musí hodně zamyslet, protože těch chyb by mohlo být určitě neuvěřitelně mnoho, ale já mám jasno.

Největší chybou, kterou člověk může udělat je se bát nějakou chybu udělat. Možná to zní směšně, ale je to tak. Každý z vás určitě zná to příšerné slovíčko 'KDYBY'. A kdybych tehdy udělal/a tamto, tak by to bylo jiné, měl/a bych se lépe... Kdybych toho kluka tehdy oslovila, a kdyby jsem sebrala odvahu a skočila si tehdá s padákem, a dalších xxx situací kdyby. Báli jste se v minulosti udělat nějakou věc, protože se vám zdálo, že to mohla být chyba, že by to třeba nedopadlo tak, jak chcete.

Ale co když to dopadne opačně? Člověk má na srdci spoustu věcí, snů a přání, tak proč si je neplní? Proč se bojí udělat jakoukoliv chybu?

Dle mého by člověk měl prožít život jak nejlépe dokáže, jak se říká - Žijeme jenom jednou, tak nemarněte svůj drahocený čas zbytečnými pochybnostmi a strachy.

Líbí se ti ta osoba, co se na tebe tak mile usmívá? Jdi a oslov ho/jí! Možná ti to přijde trapné, a co když odmítne, a co když... Co když se stane pravý opak? A ty poznáš člověka, který ti bude velmi blízký. A když ne, tak co? Ty jsi udělal/a maximum pro to, aby jsi překonal/a strach a zvládl/a jsi to, život jde dál. Ty na sebe můžeš být pyšný/á, že jsi si překročila svojí zónu pohodlí a zdolal/a jsi sám/sama sebe. Chybami se člověk přece učí! I když nevím zda-li se zrovna tohle dá nazvat chybou.

Chtěla jsem poukázat na to, aby jste se nebáli čelit svým strachům, zkuste je předejít! A pak sami uvidíte, jakou radost vám to přinese. Člověk roste a zjišťuje, že je schopný se dostat mnohem dál, než si původně myslel. Objevuje své další možnosti, stává se lepším, je na sebe pyšný, že to dokázal a stále si posunuje svojí metu dál a dál, až nakonec dosáhne svého cíle. Je spokojený, protože ani nemá důvod nebýt, jde si za svým snem.

Přece jenom na konci života se stejně každý člověk stejně ohlédne za tím, co všechno v životě dokázal a nebo bohužel naopak, ale je mnohem příjemnější vzpomínat na to všechno dobré, co zvládl za svůj, protože se nebál že udělá nějakou (potenciální) chybu. A ať už to dopadlo pozitivně, nebo ne, tak je to výhra v obou případech. Buď to byl krůček ke splnění snu a nebo cenná zkušenost.


Jak to vidíte vy? Souhlasíte, nebo jste opačného názoru?


Jako bonus přikládám oblíbený citát od Marylin Monroe, velmi vlivné ženy.Doufám, že se vám bude článek líbit.

Budu ráda za jakékoliv ohlasy, jak pozitivní, tak negativní.

Vaše twistedEm.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 19. ledna 2016 v 16:08 | Reagovat

Plně s tímto souhlasím, ale i přes to, jak motivační tento článek je, stejně až přijde na lámání chleba uteču. Překonat strach je velice obtížné a nejde se to odnaučit, mít strach je přirozené. Moc hezká článek, třeba si na něj vzpomenu při dělání nějakého důležitého rozhodnutí. :-)

2 Bianca Bianca | Web | 19. ledna 2016 v 16:19 | Reagovat

Úplne pravda, mám na to rovnaký názor. Napríklad niekedy veľmi neviem prekonať strach, ale niekedy to ide. Tiež si robievam takéto otázky v hlave - čo keď? Ale občas si poviem, že sa stane tá pozitívna vec a keď sa napríklad nespýtam, tak nebudem vedieť... asi tak.

3 twistedem twistedem | 19. ledna 2016 v 16:45 | Reagovat

[1]: Lukáši, chce to nejspíš čas, ale je vždy lehčí jít tou 'lehčí' cestou a utéct, chvilkově tě to uspokojí, ale z dlouhodobého hlediska je lepší se tomu postavit. Nejtěžší je ten první krůček, pak už to jde lehce.
Budu ti držet palce ať si vybereš vždy tu nejlepší cestu :-)

4 twistedem twistedem | 19. ledna 2016 v 16:51 | Reagovat

[2]: Bianco, jsem moc ráda, že se mnou souhlasíš. Taky to tak mám, je lepší občas zatnout zuby a vrhnout se do toho a pak to třeba ani nebude tak hrozné. :-)) Život je o zkoušení nových věcí, zkoušení toho, co ti vyhovuje nejvíce a dokud to'nevyzkoušíš', tak bohužel nemůžeš vědět. :-) Přeji hodně úspěchů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama