Podvod ?

31. ledna 2016 v 20:46 | TwistedEm |  Myšlenky, názory

Všechna ta tajemství jsou pro mě hodně ubíjející. Ale každý máme svá tajemství, některá tajemství sdílíme s ostatními, ale je hodně takových, které můžeme sdílet jen sami se sebou.

A zase je to tady, chci napsat konkrétní článek na moje tajemství, ale radši zase píšu něco obecného, protože se vastně bojím odhalit ta tajemství. A to i přes to, že to byl smysl založení tohoto celého anonymního blogu.
Nejspíš to bude proto, že internet nebývá vždycky tak úplně spolehlivým a kdyby se tajemství dostala do rukou mých známých, tak by to vůbec nedopadlo dobře, ale hlavně by to mohlo ublížit určitým lidem, hodně ubížit.
Znáte to.. Co oči nevidí, to srdce nebolí. A z vlastních zkušeností vím, že je občas lepší nevědět.

Když se to překlopí do vztahu, tak je to vždycky tak. Může se stát, že jeden z těch dvou 'uklouzne' a prostě udělá něco, co se v dnešní společnosti nebere tak dobře, mám na mysli podvod.
Stejně to bylo i v mé situaci, dokud mi to tajil a já to nevěděla, tak bylo všechno super, ne že bychom se nikdy nehádali, vlastně to ani nebyly hádky, ale spíš výměny názorů a urážení se, které za chvíli stejně pominulo. Nebo způsob jednání v afektu.
Dokud jsem to nevěděla, tak bylo dobře, ale jelikož jsem žena, hodně všímavá žena, tak jsem to prostě zaregistrovala, tu nepatrnou změnu v chování (předpokládám, že to bylo chvilku po tom, co se stalo), ale po určité dbě, většinou to bylo pár dní, tak se chování vrátilo zase k normálu.
Člověk tuší, ale snaží se uklidnit a hlavně se snaží potlačit ten šílený pocit žárlivosti. Snaží se nebýt paranoidním,chce odolat nátlaku toho druhého - temného Já. Což je hodně těžký boj, když má člověk rozdvojenou osobnost a ta jedna je dobrá a druhá naopak. Tu dobrou je mnohem těžší udžet u 'vlády', ale zase z toho má člověk dobrý pocit.
Nejhorší je, když nastoupí ta temná, která tě úplně pohltí.
Začneš šílet, máš chuť tomu člověku taky nějak ubližit. A to nemusí být ani fyzicky.
Takže v takových situacích se člvěk rozmýšlí nad úvahou - oko za oko, zub za zub. A ano, není to takhle vůbec správné, ale občas to tak prostě je.

Člověk je ublížený a myslí, že když udělá to saé, co ten druhý, tak že se mu ulehčí, nebo snad že se tomu druhému vyrovná, zároveň pomstí.

A jak to celé vypadá? Většinou je ten člověk v podnapilém stavu, protože střízlivý by to nikdy neudělal, a když už se to odehrává, tak si stejně představuje jednu jedinou osobu, ale ta osoba u něj není.
A BUM! Přijde to velké zklamání, mělo to být ulehčení, ale způsobilo to jen větší muka a taky černé svědomí.
Ten člověk dchází, většinou plný viny, kvůli tomu, co provedl, a věřte a nebo ne, následující den mu není o moc lépe.
Hodně přemýšlí, přemýšlí opravdu moc, protože neví jak má jednat a neví, co teď bude.

Cítí se ublíženě a zároveň je taky tím, co taky uklouzl. Ale udělal to schválně, mrzí ho to, ale taky si uvědmuje spoustu jiných věcí...

V takových situacích si pokládá jen jednu otázku a to jestli je to stále láska, a nebo už jen zvyk a přitom je uvnitř pustota...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Fangovich Lukáš Fangovich | Web | 1. února 2016 v 20:12 | Reagovat

Na internetu nikdo není 100% anonymní, a proto je něco lepší uchovat pro sebe, i přes to, že se s tím chce vyjít na povrch. V takovém případě je dobré s tím jít třeba na zpovednice.cz, nebo tak nějak, kde to vypadá dost anonymně (nesmí se ale vyplnit email!).
Naštěstí jsem nic takového nezažil, ale bohužel to asi jednou potká úplně každého.

2 Hrobárova Dcéra Hrobárova Dcéra | 4. února 2016 v 18:21 | Reagovat

Vyklopit pravdu je narocne. Je to ako postavit sa pred dav naha a byt pripravena na vsetko...
Neviem ti povedat, ci je to este laska... Mozno len zotrvacnost

3 twistedem twistedem | Web | 7. února 2016 v 10:23 | Reagovat

[1]: Děkuji za nápad. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama